+48 22 838 02 00
   

Przedsiębiorstwo Badawczo-Produkcyjne AVIOMET jest konstruktorem, producentem i dostawcą wyspecjalizowanych systemów oraz urządzeń przeznaczonych do wykonywania pomiarów meteorologicznych.

Lotnisko Okęcie

Przedsiębiorstwo Badawczo-Produkcyjne Aviomet Sp. z o. o. zostało założone w 1989 roku na bazie dwóch dekad doświadczeń jej założycieli w zakresie obsługiwania, projektowania i opracowania meteorologicznego sprzętu pomiarowego. Nowatorskie podejście do technik pomiarowych, nowoczesne rozwiązania i najwyższej jakości produkty zdobyły firmie dobrą opinię u wymagających użytkowników.

Firma Aviomet specjalizuje się w wojskowych zastosowaniach meteorologicznych systemów i przyrządów pomiarowych, ale jej produkty zostały również dobrze przyjęte w zastosowaniach cywilnych. Zautomatyzowane systemy pomiarowe działają w każdych warunkach atmosferycznych w licznych miejscach na terenie całego kraju. Mobilne zestawy pomiarowe zapewniają meteorologiczne wsparcie podczas misji wojskowych i ćwiczeń polowych w kraju i za granicą.

Elastycznie reagujemy na potrzeby klienta

Każdorazowo dopasowujemy swoje produkty do wymagań i oczekiwań klienta tworząc systemy indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta.

Wytwarzamy produkty najwyższej jakości i niezawodności

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii oraz czujników światowego potentata rynku Vaisala Oyj dostarczamy najnowocześniejsze i niezawodne rozwiązania dla meteorologii.

Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem

Wspieramy klientów przy doborze najlepiej odpowiadającej ich potrzebom technologii i sprzętu pomiarowego.

Zawsze na czas

Przywiązujemy szczególną wagę do terminowości dostaw i realizacji zamówień.

Profesjonalny serwis systemów i urządzeń pomiarowych

Świadczymy kompleksowe usługi serwisowe zarówno w trakcie okresu gwarancyjnego jak również po.

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji

Zapewnienie klientom pomocy wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów technicznych.

Wspieramy Mistrzów w osiąganiu najwyższych trofeów na świecie

NASI SPORTOWCY:

Maciej Pospieszyński – aktualny i dwukrotny Mistrz Świata akrobacji szybowcowej, Mistrz Polski Akrobacji samolotowej.

Jeden z najbardziej utytułowanych na świecie pilotów akrobacyjnych młodego pokolenia. Człowiek o niezwykłej pasji i determinacji w dążeniu do zamierzonego celu, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze (w ciągu ostatnich 5 lat około 15 medali Mistrzostw Świata i Europy). Pytany o swoje osiągnięcia zwykle się uśmiecha i mówi "najważniejsze to robić to co się kocha - reszta przyjdzie z czasem".

Maciej Pospieszyński od najmłodszych lat rozwijał swoją pasję związaną z lotnictwem. Jego zainteresowania krążyły wokół akrobacji. W wieku 17 lat rozpoczął szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Warszawskim, gdzie szybko okazało się, że jest utalentowanym uczniem. W 2000 roku uzyskał uprawnienia do wykonywania akrobacji Wyczynowej (Unlimited). W kolejnym sezonie zadebiutował jako najmłodszy zawodnik Mistrzostw Polski. W 2004 roku zadebiutował w Mistrzostwach Europy – wtedy właśnie jego sportowa kariera nabrała tempa.

W następnych latach Maciej trenował pod okiem wybitnych Trenerów: Adama Michałowskiego, Tadeusza Mężyka i Jerzego Makuli, zdobywając medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, aż wreszcie, w 2012 roku – tytuł Mistrza Świata akrobacji szybowcowej w klasie Unlimited oraz złote medale za program znany i program nieznany. W roku 2014 Maciej po raz drugi sięgnął po tytuł Mistrza Świata zdobywając złote medale za program dowolny i program nieznany.
Maciej Pospieszyński to czasem szalony pasjonata biegający z głową w chmurach, zawsze optymista, a przede wszystkim osoba otwarta na innych ludzi, Mistrz który chętnie dzieli się swoją wiedzą z młodszymi i mniej doświadczonymi zawodnikami. W 2014 roku jego uczeń - Michał Andrzejewski zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie Advanced. Maciej Pospieszyński i Michał Andrzejewski tworzą grupę Akrobacyjną (www.aviomet-team.com) na dwóch szybowcach - jedyną w Polsce i jedną z kilku na świecie. Grupa Akrobacyjna cieszy się powodzeniem i uznaniem, nie tylko wśród widzów uczestniczących podczas pokazów, ale również u innych pilotów prezentujących swoje umiejętności.

http://maciejpospieszynski.com

Michał Andrzejewski – aktualny Mistrz Polski Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced

Michał Andrzejewski to młody i bardzo uzdolniony pilot oraz instruktor szybowcowy. Od początku swojej przygody z lotnictwem jest związanym z Aeroklubem Warszawskim, gdzie od najmłodszych lat rozwijał swoją pasję lotniczą.

Szkolenie szybowcowe rozpoczął w 2006 roku. Od tamtej pory kilkukrotnie uczestniczył w zawodach przelotowych i akrobacyjnych. Jest członkiem kadry narodowej w akrobacji szybowcowej. Uprawnienia do akrobacji szybowcowej uzyskał pod okiem swojego trenera - Macieja Pospieszyńskiego. Dziś Michał to nie tylko lubiany przez uczniów instruktor, ale także Mistrz Polski w klasie Advanced oraz członek Grupy Akrobacyjnej Aviomet. Jak mówi jego trener Maciej: Michał to bardzo uzdolniony uczeń z zadatkami na Mistrza Świata

Grupa Akrobacyjna Aviomet

Grupa Akrobacyjna Aviomet jest jedyną w Polsce oraz jedną z kilku na świecie grup akrobacyjnych prezentującą zespołową akrobację szybowcową. Grupę powstała w 2013 roku z inicjatywy Macieja Pospieszyńskiego oraz firmy Aviomet. Grupę tworzą piloci Aeroklubu Warszawskiego instr. pil. Maciej Pospieszyński oraz instr. pil. Michał Andrzejewski. Celem grupy jest promocja akrobacji szybowcowej poprzez udział w pokazach lotniczych oraz startach w zawodach akrobacyjnych.

Grupa Akrobacyjna Aviomet podczas swojego pokazu prezentuje wiązanki wykonywane symetrycznie obok siebie. Wiązanka taka składa się z Wywrotu szybkiego, pętli, ranwersu oraz skobla (zniekształcona pętla). Podczas swojego pokazu piloci wykonują również część w której szybowce lecą jeden za drugim. W tej części pokazu piloci rozpoczynają z wywrotu szybkiego a następnie wykonują pętle w której szybowce są przesunięte o 180 stopni (gdy jeden jest na dole pętli drugi jest u góry). Akrobacja szybowcowa zespołowa to nie lada wyczyn, którym Grupa Aviomet podczas pokazów zachwyca nie tylko widzów, ale również innych pilotów prezentujących swoje umiejętności.

http://www.aviomet-team.com